Genel

MÜLTECİLER İÇİN DUBLİN PROSEDÜRÜ NEDİR, BELÇİKA’DA NASIL UYGULANMAKTADIR?

İltica başvurularının ilk inceleme konusu Dublin prosedürüdür, bu konuda bir uygunluk varsa diğer konulara geçilir, aksi halde başvurunuz işleme alınmaz.  Dublin sözleşmesi veya rejimi 15 Haziran 1990'da, Dublinde, ilk olarak 12 Avrupa Birliği ülkesi tarafından imzalanan, şimdi ise tüm AB ülkelerini yanında Norveç, İzlanda, Lihtenştayn, İsviçre’nin de katıldığı uluslararası bir sözleşmedir.   “Dublin” Topluluk Hukuku; Avrupa… Okumaya devam et MÜLTECİLER İÇİN DUBLİN PROSEDÜRÜ NEDİR, BELÇİKA’DA NASIL UYGULANMAKTADIR?

Genel

BELÇİKA’DA İLTİCA EDENLER İÇİN İKİNCİL KORUMA NEDİR, KOŞULLARI NELERDİR?

İltica için başka bir ülkeye sığınan kişi, menşe ülkesine veya bu kişi vatansız bir kişi ise daha önce ikamet ettiği ülkeye dönerse, ciddi bir zarar görme riskiyle karşı karşıya kalacağını ortaya koyarsa, iltica başvurusu için yeterli şartları yoksa bile, bu kişi ile ilgili ikincil koruma kararı verilebilir.  Her başvuru ayrı ayrı incelendiğinden, başvurucunun kişisel olarak ciddi bir… Okumaya devam et BELÇİKA’DA İLTİCA EDENLER İÇİN İKİNCİL KORUMA NEDİR, KOŞULLARI NELERDİR?

Genel

ALMANYA NİTELİKLİ İŞGÜCÜ GÖÇ YASASI ve ALMANYA’DA İSTİHDAM OLANAKLARI

Almanya, 1 Mart 2021 tarihinde resmi olarak Almanya Federal Hükûmeti tarafından kabul edilen ve yürürlüğe giren kanun ile Avrupa Birliği dışından nitelikli uzmanları Almanya’ya getirmeyi planlanmaktadır. Yeni göç yasası ile birçok hukuki değişiklik olmuştur. İş arama vizesi şartlarındaki değişiklik dışında, kişilerin Almanya’da iş bulması da kolaylaşmıştır. 1 Mart 2021 öncesinde Alman şirketlerin öncelikli olarak kendi… Okumaya devam et ALMANYA NİTELİKLİ İŞGÜCÜ GÖÇ YASASI ve ALMANYA’DA İSTİHDAM OLANAKLARI